Sittande Guanyin på fohund. Träställ i form av virvlande molnformationer medföljer. Figurinens höjd 29,5, bredd 29 cm. Höjd med trästället 38 cm.
Sprickor/krackelyr. Lagning på fohundens öra. Bränningsspricka. smärre avslag i trästället.