Oscar Kleineh, Segelfartyg och strandklippor.
Sign. Olja på pannå 20 x 27 cm.
Åldersrelaterat slitage.
Konst och hav. 23.9.-19.11.2000. John Nurminens Stiftelse.
Oscar Kleineh 23.5.-7.9.2003. Åbo konstmuseum.
Kundservice
Sverige
Telefontid: måndag – fredag 9–13
+46 8-614 08 00
Finland
+358-9-668 91 10