Leif Ericson, "Röd anhalt"
Signerad Leif Ericson. Daterad 1997 a tergo. Duk 95 x 83 cm.
Monterad på spännram med spikar och stift. God kondition.
Konstnärens kvarlåtenskap.
JNJ Galerie, Sveriges Ambassad, Prag, "Leif Ericson", 5 november - 29 november, 1998.