Japanese Works of Art F424

26 föremål
Utagawa Kunisada II, färgträsnitt, Japan 1800-talets senare del.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Ytterfoder brons, Japan Meiji (1868-1912).
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Netsuke/miniatyr, Japan tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
8 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Noh-mask, bemålat trä, Japan, Edo (1603-1868).
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Japansk regnhatt, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Ohara Koson, 'Gräsand lyfter från en damm' / 'Gräsandspar'.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bröllopskimono, siden, Japan, 1900-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Dockor, 3 st, så kallade Kokeshi, Japan, 1900-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
7 700 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Tsuba, mei, Japan, Edo (1603-1868).
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Tomikichirō Tokuriki, träsnitt.
Klubbat pris
4 201 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ohara Koson, 'Örn som jagar hare'.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Pallar, ett par, Japan, omkring år 1900.
Klubbat pris
2 222 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Ando Utagawa Hiroshige, efter, fyra träsnitt.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK