Lotta Orkomies, brosch, 18K guld, briljantslipade diamanter totalt ca 0.79 ct. Tillander, Helsingfors 1972.
Diameter ca 66 mm. Total vikt 39,3 g. Signerad Lotta Orkomies.
Obetydligt ytslitage. Gravyr.