Oscar Kleineh, Fjordlandskap.
Signerad OK. Olja på duk 32 x 55 cm.
Åldersrelaterat slitage.
Oscar Kleineh. 14.2.-4.5.2002. Amos Andersons konstmuseum.
Oscar Kleineh. 23.5.-7.9.2003. Åbo konstmuseum.
Oscar Kleineh 1846-1919 : på resa med Oscar Kleineh, Amos Andersons konstmuseums publikationer, Nya serien nr 44, s. 98.
Kundservice
Sverige
Telefontid: måndag – fredag 9–13
+46 8-614 08 00
Finland
+358-9-668 91 10