183
1422331

Ljuskrona, Venetiansk, Italien 1900-talets mitt.

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
454 - 545 EUR
483 - 580 USD
Klubbat pris
4 000 SEK
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60

Stomme i grön/gul-tonat glas, 5 ljusarmar med elektrifierade ljussocklar, dekor av blommor och blad, höjd 90 cm, diameter 60 cm.

Smärre slitage, ej funktionstestad.

660. Alexander Roslin, "Antoinette Agathe Montaudoüin de Launay" (född Pascaud).
Utropspris
500 000 - 700 000 SEK
580 000

560 000

540 000

520 000

500 000

580 000 SEK