"Landskap med telefonledning"
Signerad Alf Lindberg. Duk 80 x 104 cm.
Galleri Axlund
Sivert Oldenvi Collection
Prins Eugens Waldermarsudde, Stockholm, "Alf Lindberg", 23 april - 26 juni, 2005.
Utställningskatalogen, Prins Eugens Waldemarsudde; Gotlands konstmuseum; Västerbottens museum; Alvesta allmänna konstförening, "Alf Lindbergs 80-tal", 1990, kat nr. 102.