26
69989

MATTA.

Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
132 - 177 EUR
138 - 184 USD
Klubbat pris
1 200 SEK
MATTA.

Semiantik Västpersisk. Terrakottafärgad botten med polykroma stiliserade blommor och medaljonger. Brun huvudbård med blomranka. 143,5x90 cm.

Ställvis något slitage, fläckar, smärre malskador. Skadade kortsidor.

Partly slightly worn, stains, minor mothdamages. Damaged ends.