8
69953

MATTA.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris
MATTA.

Semiantik Kirman. Benvitt botten med polykroma hörnornament, blommande grenar och stor medaljong. Ljusblåmelerad huvudbård med europeiserande blad- och blomrankor. 451x353 cm.

Ställvis hårt slitage, smutsig, fläckar, smärre lagningar, obetydliga malskador. Skadade sidor.

Partly hard wear, dirty, stains, minor repairs, insignificant mothdamages. Damaged sides and ends.