232
137087

Johann Ludwig Aberli

(Sverige, 1723-1786)
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
272 - 363 EUR
290 - 386 USD
Klubbat pris
1 600 SEK
Johann Ludwig Aberli
(Sverige, 1723-1786)

"Vûe de Lausanne"; "Vûe du Village et du Lac de Brientz"; "La Vallé Oberhasli" (3)

3 handkolorerade etsningar (en etsning utförd av Balthasar Anton Dunker efter Aberli). Ca 24 x 37,5 cm. Gamla mahognyfanerade ramar (Karl Johan).

Ej examinerade ur ramar. Missfärgade, smärre fläckar, mindre defekter. En ram saknar glas.

569. Ring platina med en smaragdslipad diamant.
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
90 000

90 000 SEK