Matbord med sex stolar. Rotfaner, macassar, svärtat trä m.m, förgylld metall, acryl. Bordet etikettmärkt ROMAN DECO S.P.A Paolo Barracheli MADE IN ITALY. Bordet längd 200 cm, bredd 109 cm, höjd 80 cm. Stolarna med tygklädda sitsar.
Fläckar, slitage. (7)