480
347726

LOUIS VUITTON, koffert sekelskiftet 1800/1900

Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 730 - 3 180 EUR
2 900 - 3 380 USD
Klubbat pris
32 000 SEK

Monogram canvas med svartlackerade metallskodda kanter. Träribbor samt på hjultrissor. Utvändigt rester av reseetiketter. Mässingslås märkt " MADE IN FRANCE". Invändigt fodrad med röd/vit-randig bomull. Etikettmärkt "1. RUE SCRIBE PARIS Louis Vuitton 149. NEW BOND ST. LONDON". Längd 90, bredd 52, höjd 59 cm.

Smärre skador, slitage, saknar inredning, invändigt fläckar.

564. Brosch 18K guld med emaljdetaljer och gammalslipade diamanter, 1800-tal.
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
11 000

10 000

9 500

9 000

8 500

11 000 SEK