Medaljserie, 15 delar, silver, "Sveriges domkyrkor", AB Sporrong, Norrtälje, 1971-72.
Medaljserien "Sveriges Domkyrkor", med äkthetsintyg no 139. 350 set i silver har tillverkats. Samtliga mynt numrerade 139.350. Diameter 45 mm. Total vikt 660 gram. I originaletui.
Etuiet med slitage.
Har du ett liknande föremål du vill få värderat?
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Hur bokar jag transport?
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor
När levereras varan?