David Rosén

(Sverige)
David Rosén
(Sverige)

David Rosén, bokhyllor, ett par, "Futura", Nordiska Kompaniet, 1950-tal.

Byråer med lös hyllöverdel. Fanerade med mahogny. Brickmärkta. Bredd 60, djup 41, höjd 70-160 cm Nyckel finns.

Mindre nagg på vardera bokhyllor. Ställvis slitage, fläckar och repor samt smärre fanerskador.

Klubbat pris
2 000
176
187
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (2 bud)
8 maj 18:16
2 000 SEK
8 maj 18:10
1 000 SEK