LEONARD WIEDH, olja på duk, signerad.
Solbelyst skånegård. 102 x 70 cm.
Duklagning. Någon repa.
Leonard Wiedh var en svensk bildkonstnär född i Ransäter, Värmland. Han studerade privat i Danmark. Wiedh har främst målat realistiska landskap, mariner och porträtt.