"Dalecarlien schieur de bois, á Stockholm"
Akvarell 26,5 x 19 cm.
Förlagor till bokverket "Costume of Sweden" illustrerad med 23 litografier och utgiven i London 1823. Några av verken bär vattenstämpel år 1819.