Stomme av metall. Rygg och sits av träribbor. Målade. Tre stycken märkta Ångbryggeriet Norrtelje. Sitthöjd 45-48 cm. Bredd 40-42 cm. Djup cirka 45 cm. Höjd 74-84 cm.
Slitage. Repor. Märken. Färgbortfall. Rostangrepp.