Stomme av mörkbetsat trä. Två försilvrade brickor. Längd 67. Bredd 49. Höjd 63 cm.
Repor. Märken. Ett ben något löst, delvis med lagning. Slitage.
Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling E323.