Tolv bordsgafflar stämplade G Dahlberg 1866, tre matgafflar Barkander och Söhrling, Linköping 1856. Längd 19 resp 21,5 cm. Vikt 825 gram
Smärre slitage.
Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling.