Kinesiskt porslin med dekor i underglasyr blå. Serveringsfat/ stekfat, 38,5x32 cm.
Ett par runda fat, diameter 27,5 cm
Tallrik, diameter 23 cm.
Skål i imari-färger, diameter 26 cm, höjd 12 cm.
Skålen med genomgående spricka och fotringsnagg. Glasyrmistor. Sedvanligt slitage.
Kundservice
Sverige
Telefontid: måndag – fredag 9–13
+46 8-614 08 00
Finland
+358-9-668 91 10