Vico Magistretti, Soffa "Maralunga", Cassina, Italien, 1900-talets andra hälft.
Två-sits, lösa plymåer, ställbar rygg och armstöd, etikettmärkt, längd 170, djup 80, höjd ca 70 cm, sitthöjd ca 45 cm
Smärre slitage.