Erik Höglund, skulptur/vas, glas, Strömbergshyttan.
I form av tjurhuvud i orange, svart och gult, signerad SG Strömbergshyttan 2008 (ERIK HÖGLUND -91), numrerad 126/350. Höjd 22 cm.
Helhetsintrycket är gott.
Har du ett liknande föremål du vill få värderat?
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
4 000 SEK