Stolar av furu i kvadratiska former. Sitthöjd 44, bredd 41, total höjd 93 cm.
Slitage. Fläckar. Lagning vid infästet på ena bensidan, denna nu skadad/lös. Ryggarna något lösa. Benen troligtvis omarbetade.