Fåtöljer, ett par, Swedish Modern, 1940/50-tal.

Helstoppade fåtöljer med textilklädsel. Fötter av lackad björk. Sitthöjd 40, bredd 84 cm.

Smärre slitage. Senare klädsel. Helhetsintrycket är gott.

Utropspris
40 000 SEK