Kontrollstämplad av Jakov Lyapunov, S:t Petersburg 1899-1908. Diameter 29 mm. Total vikt 12,5 g. Etui av Nikolaj Linden.
Åldersrelaterat slitage. Helhetsintrycket är gott.