Utagawa Kunisada, färgträsnitt, 2 st, Japan, 1800-talets mitt.
Aizuri-e. Skådespelare i scener ur kabukipjäser. Delar ur polyptyker. Vertikala ôban: I. cirka 35 x 23 cm.
Slitage. Blekt. Ej examinerad ur ram.