Hashimoto Okiie, Zenträdgård / Stenträdgård, 1962.
Träsnitt. Numrerad 33/70. Signerad, daterad 1962. Bildmått 54 x 42,5 cm. Totalmått inklusive ram 75 x 58 cm.
Ej examinerad ur ram. Något gulnad under passepartout. Passepartout med fläckar.