Soffa, gustaviansk, troligen västra Sverige, sent 1700-tal.
Så kallad badkarssoffa. Målad med bronserade detaljer. Svängd rygg med skuren detalj, runda räfflade ben. Stoppad sits. Längd 192 cm, sitthöjd ca 40 cm, höjd 94 cm.
Renoverad. Senare målning. Senare klädsel. Torrsprickor. Slitage. Lagningar.
Hur bokar jag transport?
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor
När levereras varan?