Coasters, ett par, nysilver, 1900-tal och Saltkar, nysilver, England 1900-tal samt Bordspingla, glas och nysilver.
Runda, med räfflad kant. Diameter 16,5 cm. Saltkaret rektangulärt, på indragen fot, kantband med sneda godroner samt rosetter. Längd 9,5 cm. Klockformat klarglas. Höjd 9 cm.
Slitage.
Proveniens
Jan Eric Löwenadler Collection.