Väggfästen i mässing. Bärnstensfärgade glasskärmar vilka är formgivna av Gunnel Nyman. Total höjd ca 50 cm.
Åldersrelaterat slitage. Repor. Ej funktionstestad. Tillverkningsrelaterade märken på kupornas inre kanter. Lagningar på väggfästena.