Smyckeskrin, WMF (Württembergische Metallwarenfabrik), omkring 1910
Nysilver. Stämplad WMF samt ox för oxiderad försilvring. Fällbart lock, dekor av antikiserande figurscen i hög relief. Träinredning med två fack. Längd 24, bredd 15, höjd 26 cm.
Visst ytslitage. Nyckel saknas.
Auktionen avslutas
16 timmar 43 minuter
0
0
0
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 300 SEK. Läs mer.
Hur bokar jag transport?
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor
När levereras varan?