Skapa en trivsam atmosfär med rätt belysning

Att ha olika belysningspunkter i hemmet skapar både harmoni och stämning – likväl förhöjer de hela intrycket. Lampan är lika mycket en egen möbel som allt annat i ditt hem då den skapar välmående och underlättar livet i hemmet. Bukowskis online-auktion har ett unikt urval av armaturer för just detta... Läs mer

118 föremål
Josef Frank, vägglampa, Firma Svenskt Tenn.
2d 19 tim
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vägglampor 1 par EWÅ.  1900-talets mitt.
1d
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Olle Alberius, bordslampa, stengods, Rörstrand.
3d 17 tim
2 401 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Max Sauze taklampa Cassiopea 1970-tal.
5d 21 tim
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Taklampa, Swedish Grace, 1920/30-tal.
4d 17 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa Art deco 1900-talets första hälft.
3d 21 tim
550 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Månskensampel, jugend, omkring år 1900.
7d
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampa  Swedish Modern 1940-tal.
6m 28s
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Jameelah El-Gahsjgari, taklampa, "Dome", Moooi.
4d 20 tim
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Vägglampor, ett par, Luxus, 1970-tal.
4d 20 tim
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft.
19 tim 10m
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ampel, empirestil, omkring 1900.
1d 20 tim
300 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Bordslampa, porslin, Kina, 1900-tal.
3d 20 tim
650 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Simon Gate, Taklampa,1900-tal.
6d 20 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Carl Fagerlund, bordslampa, Orrefors.
6d 23 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ljuskrona, Frankrike, 1900-tal.
1d 21 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa sent 1900-tal/2000-tal.
4d 23 tim
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvlampa 1900-talets mitt.
3d 21 tim
Golvlampa 1900-talets mitt.
3 000 SEK
Utropspris
3 500 SEK
Golvlampa 1900-talets första hälft.
2d 19 tim
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa 1900-talets mitt.
4d
Taklampa 1900-talets mitt.
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa, 1950/60-tal.
3d 18 tim
Taklampa, 1950/60-tal.
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa Orrefors 1960/70-tal.
5d
Utropspris
2 500 SEK
Ampel empire-stil 1900-tal.
6d
Ampel empire-stil 1900-tal.
Utropspris
5 000 SEK