Klassiska antikviteter, böcker och varia F431

74 föremål
Spegel, Stockholmsarbete, 1700-talets slut, Gustaviansk.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Byrå, stockholmsarbete i rokoko, 1700-talets mitt.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Konsolur, Louis XV-stil, sent 1800-tal.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Fåtöljer, ett par, Louis XV, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
27 300 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Trågsoffa, Gustaviansk, 1700-talets senare del.
Klubbat pris
48 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Spegel, sengustaviansk, omkring 1800.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Spegel, barock, Italien, 1700-tal.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Byrå, Frankrike, Empire, 1800-talets början.
Klubbat pris
7 010 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Konsolbord, Gustavianskt, sent 1700-tal.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Karmstolar, ett par, sengustavianska, tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
8 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Kista, barock, 1700-tal.
Kista, barock, 1700-tal.
Klubbat pris
4 610 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Spegel, Stockholmsarbete, 1700-talets senare del, Rokoko.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Bokskåp, senempire, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Tazza, troligen Italien, sent 1800-tal, Empirestil.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Ramar, ett par, Frankrike, sent 1700-tal, Louis XVI.
Klubbat pris
7 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Pottskåp, omkring år 1800, Sengustavianskt.
Klubbat pris
5 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Karmstol, Nikolaj I, 1820-30-tal, Empire.
Klubbat pris
10 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Ölgås, allmoge, Jämtland, 1800-tal.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Klubbat pris
12 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skåp, 1800-talets början, möjligen Holland.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffa, Gustaviansk, 1700-talets slut.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skrivbord, 1800-tal.
Skrivbord, 1800-tal.
Klubbat pris
6 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Trågsoffa, gustaviansk, tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
11 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Stolar, 4 st, sengustavianska, omkring år 1800.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffa, gustaviansk, Lindome, omkring år 1800.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Spegel, Louis XVI, Frankrike, 1700-talets slut.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bord, Sverige, tidigt 1800-tal, Empire.
Klubbat pris
2 850 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bankett, 1700-talets slut, Sengustaviansk.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gyllenläder, fragment av, omkring år 1700, Barock.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK

452. Sparrisgaller, silver, Bolin, Moskva 1912-1917.
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
50 000

48 000

46 000

44 000

42 000

40 000

38 000

36 000

34 000

32 000

30 000

28 000

26 000

24 000

22 000

20 000

50 000 SEK