460 föremål
Skrivbord, samtida tillverkning.
1d 14 tim
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Dimitri Omersa & Co, fotpall, 1900-talets mitt.
3d 17 tim
2 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Jardinjär, jugend, 1900-talets början.
9 tim 24m
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Taklampa, ASEA, Swedish Modern, 1940-50-tal.
13 tim 2m
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Alvar Aalto, vas, Iittala, Finland.
1d 13 tim
2 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Charles & Ray Eames, soffbord "CTM" Vitra 2002.
1d 18 tim
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
John Kandell, hylla, "Pilaster", Källemo.
3d 15 tim
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Vägglampor, ett par, 1930-tal.
14 tim 34m
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Thomas Bentzen, soffbord, "Around XL", Muuto.
6d 18 tim
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Karin Tyrefors, skåp, Fröseke Form, 1988.
1d 16 tim
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Otto Schulz, matbord, BOET, Göteborg, 1940-tal.
1d 15 tim
2 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Bertjan Pot, taklampa, "Prop Light", MOOOI.
9 tim 48m
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Satsbord, 3 delar, 1900-talets andra hälft.
1d 14 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta, röllakan, dubbelvävd, ca 235 x 169 cm.
1d 16 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sängbord, ett par, 1920-30-tal.
1d 14 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtöljer, ett par, sent 1900-tal.
11 tim 2m
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Carl Malmsten, golvlampa, "Staken".
14 tim 16m
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fåtölj, "Dude", Bolia.
4d 19 tim
Fåtölj, "Dude", Bolia.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK