Diverse på auktion just nu
Jacob Ängman, smöraskar, ett par, nysilver, GAB, 1930-tal.
Ask av porslin med kupa och fat av nysilver. Lockknopp av trä. 23,5 x 18,5 cm. Höjd 9 cm.
En porslinsask saknas. Något slitage. Smärre fläckar.
Rolf Walter Collection.